Podsumowanie akcji strażackich

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie od niedzieli 9 lutego od godziny 19:00 do wtorku (godzina 8:00) odnotowała ponad 150 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

straż pożarnaNajwięcej interwencji było w gminie Goleszów, mieście Cieszynie, Skoczów i Ustroń.Znaczna większość interwencji dotyczyła usuwania powalonych drzew na jezdnię, na chodniki, opartych o domy, ogrodzenia, jak również połamanych słupów energetycznych bądź TP. Do bardziej charakterystycznych zdarzeń należy zaliczyć interwencję w:  Górkach Wielkich gdzie wiatr zerwał blachę z domu jednorodzinnego, Ustroń ul. Wiosenna – złamany drewniany słup z przewodami napięciowymi, gdzie to słup oparł się o budynek gospodarczy, Leszna Górna ul. Spacerowa – blaszany garaż został porwany przez wiatr i leżał bezpośrednio na drodze, Pogwizdów ul. Szkolna – wiatr zerwał blachę z budynku,Cieszyn, ul. Ignacego Paderewskiego – zerwany dach na obiekcie sportowym. Wiatr uszkodził pokrycie dachu wraz z kominami wentylacyjnymi. Kominy stanowiły zagrożenie stoczenia się z dachu.Cieszyn, ul. Ignacego Kraszewskiego – na samochód osobowy spadło drzewo, na szczęście nikogo nie było w środku, Cieszyn ul. Henryka Sienkiewicza – nadłamana wieżyczka z iglicą na szczycie budynku, pod wpływem wiatru została przechylona, Bażanowice ul. Długa – wiatr naruszył konstrukcję dachu.

W zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków wichur brało udział ponad 140 zastępów Państwowej Straży Porażanej i Ochotniczej Straży Pożarnej co daje nam ponad 700 strażaków – ratowników zaangażowanych w akcje.

źródło: KP PSP w Cieszynie / st. kpt. Michał Pokrzywa

fot. czytelnik Marcin