Świąteczne światła na wiślańskiej choince

Już w piątek, 6 grudnia Wisła oficjalnie wkroczy w czas oczekiwania na święta.

Tego dnia czeka nas uroczyste rozświetlenie choinki i wiele innych atrakcji. Świętowanie z Mikołajem, połączone w tym roku z uroczystym rozświetleniem choinki rozpocznie się w piątek o godzinie 15:00. Wtedy na Placu Hoffa zabrzmi Mini Lista Świątecznych Przebojów w wykonaniu m.in. zespołu Mała Wisła, a pół godziny później na rynku pojawi się Mikołaj, który razem ze swoimi pomocnikami zabierze dzieci do świata teatralnych marzeń. Rozświetlenie choinki odbędzie się z kolei o godz. 16:30. Światełka wiślańskiego drzewka zabłysną przy akompaniamencie kapeli góralskiej “Wisła”, także po rozświetleniu mieszkańców Wisły oraz turystów czeka muzyczna uczta – kolędy zaśpiewa młoda i utalentowana wokalista z Cieszyna – Antosia Kraszewska.

– W tym roku wspólnie z Nadleśnictwem Wisła przygotowaliśmy także dodatkową atrakcję. Na rynku pojawi się pięć dodatkowych żywych choinek w donicach, które będziemy mogli wspólnie udekorować. Zachęcamy wszystkich, żeby przynieśli ozdoby i razem z nami przystroili drzewka, które będą towarzyszyły nam przez cały świąteczny czas na wiślańskim rynku – mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Ciekawym urozmaiceniem będzie w tym roku także akcja prowadzona przez Policję i Urząd Miasta Wisła, “Bądź widoczny”. Uczestnicy akcji pod nadzorem wiślańskiego dzielnicowego, młodszego aspiranta Bogusława Burego i ratownika medycznego Wojciecha Lamcha, będą rozdawali dzieciom odblaski i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.

źródło: www.wisla.pl

wisła