Promesy na dofinansowanie dróg powiatowych

W poniedziałek, 9 września 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Skoczowie w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych uroczyście wręczono promesy na dofinansowanie przedstawicielom gmin Brennej, Hażlacha, Skoczowa, Ustronia i Zebrzydowic oraz powiatu cieszyńskiego.

Promesy wspólnie wręczali wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który także podziękował wiceministrowi Szwedowi za zaangażowanie w pozyskaniu wysokich kwot dla miejscowych gmin oraz powiatu cieszyńskiego. Wicewojewoda pogratulował samorządowcom dobrze przygotowanych wniosków. Podkreślił, że Urząd Wojewódzki szybko przygotuje umowy, by można było w jak najkrótszym czasie rozpocząć procedury przetargowe. – Cieszymy się, że program Funduszu Dróg Samorządowych się rozwija, również dotyczy to naszego województwa i powiatu – powiedział Stanisław Szwed. – Dla mieszkańców i przedstawicieli samorządów są to bardzo dobre wiadomości, bo wiemy, że na drogi zawsze brakuje środków, a potrzeby są bardzo duże. Cieszymy się, że w taki sposób możemy wspierać samorządy, dodał wiceminister.

W imieniu Powiatu Cieszyńskiego promesę odebrała Janina Żagan Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego. – Chciałabym podkreślić, że nasz Powiat uzyskał bardzo wysokie dofinansowanie dla swoich inwestycji drogowych. To efekt naszego starania. Cieszę się, że się nam powiodło. Jesteśmy zadowoleni. Oczywiście nadal liczymy na kolejne dofinansowania. Wczoraj Powiat Cieszyński otrzymał promesę na 70% dofinansowanie trzech inwestycji, które bardzo dobrym trafem zostały wsparte z Funduszu Dróg Samorządowych. Nie spodziewaliśmy się tego! Taka niespodzianka była dla nas ogromnie miła. Największą inwestycją jest ul. Górecka w Skoczowie. Remont tej drogi był długo oczekiwany przez mieszkańców. Dotyczy to również kolejnych naszych dwóch inwestycji, czyli remontu nawierzchni drogi powiatowej relacji Skoczów – Brenna, jak również Pielgrzymowice – Zebrzydowice.  Wiem, że ucieszą się z nich okoliczni mieszkańcy, wszystko robimy z myślą o nich, by żyło się im lepiej, podsumowała Janina Żagan.   

Powiat cieszyński otrzymał 3 promesy na kwotę 7 854 457,10 zł, które obejmują następujące zadania:

  1. “ROZBUDOWA DROGI POWIATOWEJ 2602S – UL. GÓRECKIEJ W SKOCZOWIE NA ODCINKU OK. 1,2 KM (OD PRZEJAZDU KOLEJOWEGO DO DROGI EKSPRESOWEJ S52) Z ROZBIÓRKĄ MOSTU NAD BAJERKĄ I BUDOWĄ NOWEGO OBIEKTU INŻYNIERSKIEGO” – 6.304.568,90 zł,
  2. “REMONT NAWIERZCHNI DROGI POWIATOWEJ 2602 S SKOCZÓW – BRENNA (UL. GÓRECKA W BRENNEJ WRAZ Z REMONTEM ISTNIEJĄCEGO CHODNIKA NA ODC. OK. 1KM)” – 865.723,60 zł,
  3. “REMONT NAWIERZCHNI DROGI POWIATOWEJ 2646 S PIELGRZYMOWICE – ZEBRZYDOWICE (UL. KS. JANUSZA W ZEBRZYDOWICACH. NA ODCINKU OKOŁO 1KM WRAZ Z REMONTEM ISTNIEJĄCEGO PRAWOSTRONNEGO CHODNIKA NA ODCINKU OKOŁO 0,4KM)” – 684.164,60 zł.

fot. UM Skoczów

źródło: www.powiat.cieszyn.pl