Znane są przyczyny wypadku na Katowickiej w Cieszynie

Wczoraj wieczorem na ul. Katowickiej w Cieszynie doszło do wypadku drogowego. W zderzeniu Golfa i Audi ucierpiał pasażer pierwszego pojazdu. Sprawca zdarzenia był pod wpływem marihuany. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez blisko dwie godziny. Mundurowi zorganizowali objazdy – informuje cieszyńska Policja

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy wyjaśniają szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj po godzinie 20.00 w Cieszynie na ul. Katowickiej. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują na to, że kierujący Golfem 19-letni cieszynianin podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu.  Jadąca w kierunku centrum kobieta kierująca Audi, widząc co się dzieje, próbowała uniknąć zderzenia i zjechała na chodnik. Mimo tego kierowca golfa nie zdołał opanować samochodu i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Kobieta podróżowała z kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Na szczęście jej i dziecku nic poważnego się nie stało. Ranny został pasażer golfa. Kierowca Volkswagena nie odniósł obrażeń. Pojazd, którym kierował 19-latek został usunięty z  drogi na koszt właściciela. Był niesprawny technicznie – opony miały zróżnicowany bieżnik, w dodatku były nadmiernie wyeksploatowane. Kierowca Golfa nie ma już prawo jazdy- policjanci zatrzymali mu dokument po tym, jak wynik badania wykazał, że kierował pod wpływem marihuanyO jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Osoby, które sięgają po narkotyki muszą mieć świadomość, że są to substancje, które mogą stwarzać realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ich posiadanie jest nielegalne a obecność w ograniźmie utrzymuje się dużo dłużej niż alkohol.

źródło: KPP w Cieszynie