Rusza Zamarski Przystanek Kulturalny

Z początkiem Wakacji rusza po raz pierwszy ZAMARSKI PRZYSTANEK KULTURALNY. Wszystko za sprawą projektów, które realizuje Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk.

Dzięki zdobytej dotacji w konkursie pn. “Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Santander Bank Polska doposażono amfiteatr w Parku w nowe nagłośnienie oraz 10 ławek. Także tegoroczna edycja SZWUNGU MŁODYCH przyczyniła się do stworzenia nowej oferty kulturalnej w Zamarskach. Młodzież projektowa będzie co sobotę organizować w Parku KINO PLENEROWE. Jeśli się uda to organizowane będą również małe koncerty oraz wystawy w plenerze. Z pomocą przyszedł również Market Budowlany Leroy Merlin w Cieszynie, który podarował leżaki. Nie zabraknie również POPCORNU.

Pierwszy seans filmowy odbędzie się w sobotę 6 lipca br. o godz. 20.30. O tej godzinie będzie coś dla najmłodszych widzów czyli kultowe bajki ze Studia Filmów Animowanych w Bielsku-Białej – BOLEK i LOLEK oraz REKSIO. Pół godziny później dla nieco starszej widowni zaprezentowana będzie Polska komedia z 1984 roku – SPRAWA SIĘ RYPŁA w reżyserii Janusza Kidawa.

Serdecznie zapraszamy – SOŁTYS Sołectwo Zamarski

Klaudiusz Zawada