Uczniowie cieszyńskiej „czwórki” chcą pomóc ocalić życie najbiedniejszych dzieci!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie, której istnienie wciąż wisi na włosku, biorą udział w konkursie „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF. Ta zacna inicjatywa ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie.

„W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w “akcie urodzenia. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanych w szkole imprez, spotkań, festiwali etc. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania najbardziej potrzebujących życia dzieci . Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.”

Dodatkowo, każda laleczka bierze udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej!

Zagłosować może każdy z nas, wystarczy dosłownie kilka kliknięć! Spraw radość dzieciom – zarówno tym, które martwią się o los swojej ukochanej szkoły, jak i tym, które na co dzień walczą o życie – Zagłosuj!

Uwaga !
Głosy można oddawać do 15 marca: http://wszystkiekoloryswiata.pl/lalka/252