Trzy osoby zostały podtrute dymami pożarowymi

W Mnichu na ulicy Reja doszło dziś ( 14.12.2018 r. ) do pożaru w kotłowni. Całą akcję opisuje OSP Mnich następująco:

pożąrDziś o godzinie 10:56 Oficer Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu-Polanie zadysponował naszą jednostkę do pożaru budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Reja w Mnichu. Po chwili z naszej jednostki na miejsce udały się zastępy GBA 2/24 i GCBA 8/32. Po dojeździe pierwszego zastępu i rozpoznaniu stwierdzono silne zadymienie z pomieszczenia kotłowni, wstępnie ustalono iż trzy osoby zostały podtrute dymami pożarowymi. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się przed przyjazdem JOP. Do środka wprowadzona została rota w aparatach ODO z jedną linią gaśniczą. Media w budynku odłączono, ratownicy udzielili pomocy przedmedycznej osobą poszkodowanym. Zastosowano tlenoterapię. Z pomieszczenia wyniesiona została butla gazowa propan-butan. Na miejsce dotarł również zastęp GCBA z OSP Chybie oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Skoczowa. Dowódca poprosił o skierowanie na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego celem przebadania osób poszkodowanych. Pogotowie przewiozło osoby poszkodowane na dalszą diagnostykę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Utworzono drugą linię gaśniczą, z pomieszczenia wyniesiono nadpalone elementy które przelano na zewnątrz. Pomieszczenie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, budynek przewietrzono i sprawdzono pod kątem tlenku węgla” – informuje OSP Mnich.

fot. ViFi