V Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy

W miniony weekend w Tarnowskich Górach rozegrany został V Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy, w którym to udział wzięła cieszyńska drużyna Hokeistów na Trawie. Zawody zostały rozegrane między zawodnikami z Polski, Austrii i Białorusi w dwóch kategoriach wiekowych U10 i U12.

Po dwóch dniach ciężkich zmagań z przeciwnikami, drużyna laskarzy do 12 lat wywalczyła złoty medal, pokonując w finałowym starciu drużynę LUKS Jedynka z Miasteczka Śląskiego. To kolejny wielki sukces zapisany na kartach historii zawodników z KS Cieszyn i kolejny powód do dumy dla nadolziańskich mieszkańców. Warto wspomnieć, że Szymon Suliga – bramkarz drużyny po raz kolejny zdobył wyróżnienie dla najlepszego zawodnika z Cieszyna, pokazując piękne zaangażowanie w grę, poświęcenie i zdobyte na treningach doświadczenie. Dla zespołu U-10 turniej był cenną lekcją i znakomitym treningiem, jaki daje gra z bardziej doświadczonymi drużynami.

W tej kategorii liczy się zdobywanie doświadczenia meczowego i obycia na pełnowymiarowym boisku, a na wygrywanie i miejsce na podium przyjdzie czas. Dzieciaki walczyły bardzo dzielnie i mogą być dumne ze swojej postawy, tak jak dumni są z nich trenerzy. Najlepszym zawodnikiem drużyny U-10 został Jacek Pniok – podsumowała Gabriela Stuchlik, która prowadziła młodszych zawodników podczas turnieju.

Przy okazji pojawienia się kolejnego wielkiego sukcesu pragniemy przypomnieć, iż obecnie trwa nabór nowych zawodników do drużyny laskarzy. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaczki do dołączenia do hokejowej rodziny. Treningi odbywają się w każdy piątek, o godz. 15:30, w hali przy Alei Łyska. Więcej informacji udzieli prezes KS Cieszyn, Konrad Legierski – tel. 512 169 006.

Na zdjęciu z tyłu trener Tomasz Wilczęga. Następnie od lewej z tyłu Jakub Kamiński, Michał Buzek, Tobiasz Szczyrba, Filip Wilczęga, Oliwier Najda. W pierwszym rzędzie: Bartosz Biały, Justyna Foldyna, Jacek Pniok, Gabriel Stabrawa, Nikodem Wilczęga, Nikola Stabrawa. Leżą Michalina Najda i Szymon Suliga bramkarze.