Cieszyn: Uciekł z miejsca kontroli granicznej

Zatrzymano nietrzeźwego Polaka, który nie zastosował się do poleceń i nie zatrzymał się do kontroli granicznej. Swym zachowaniem stworzył on zagrożenie dla życia i zdrowia funkcjonariuszy Straży Granicznej – informuje Śląski Odział Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Cieszynie podczas tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Kierowca wytypowanego do kontroli samochodu osobowego nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem, który po chwili zawrócił w stronę Czech. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów został on zablokowany i zmuszony do zatrzymania się przez funkcjonariuszy, którzy czekali na niego przed mostem granicznym oraz przez kierowców samochodów ciężarowych. Okazało się, że kierujący pojazdem obywatel Polski był nietrzeźwy i poszukiwała go Policja.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło:  www.slaski.strazgraniczna.pl