Zamarskie „Świynto Dziedziny”

Wielkimi krokami zbliża się jedna z większych imprez w Gminie Hażlach.
 
Tegoroczne zamarskie „Świynto Dziedziny” odbędzie się w sobotę 23 czerwca br. w Parku rekreacyjno-sportowym i połączone będzie z obchodami 110-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamarskach. Nie zabraknie mszy świętej w intencji strażaków, raportu oraz odznaczeń oraz wystawy sprzętu gaśniczego i pokazu ratowniczego. Uroczystości te rozpoczną się o godz. 12.00.
 
O godz. 16.00 w Parku rekreacyjno-sportowym ruszy tegoroczne „Świynto Dziedziny”. W programie nie zabraknie jak co roku występów artystycznych –  Męskiego Zespołu Śpiewaczego przy OSP oraz Teatrzyku Rodzicielskiego. Od godz. 18.00 ruszą koncerty.
 
W tym roku na zamarskiej scenie wystąpi zespół z Czech LEGENDY SE VRACI grający gitarowe covery hitów lat 80-tych. Po nich wystąpi gwiazda tegorocznego świętowania – zespół THE POSTMAN czyli polscy Beatlesi z Polkowic. O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna z DJ ALVARO. 
W czasie trwania imprezy odbędą się ZAWODY W WYCISKANIU LEŻĄC, KTÓRE PRZEPROWADZI 3-KROTNY MISTRZ ŚWIATA I 7-KROTNY MISTRZ EUROPY GRZEGORZ WAŁGA. Całkowity dochód z zawodów zostanie przekazany na rzecz chorego Kubusia Pagieły z Hażlacha.
Organizatorzy zapewniają pyszną strefę kulinarną oraz strefę rekreacyjną dla najmłodszych. W organizację imprezy zaangażowana jest cała społeczność wsi Zamarski. 
Warto więc rozpocząć WAKACJE na “Świyncie Dziedziny” w Zamarskach.
pozdrawiam
SOŁTYS
Sołectwo Zamarski