Straty po pożarze w Górkach Wielkich sięgają 3 milionów złotych

Szacunkowe straty po pożarze tartaku w Górkach Wielkich to 3 miliony zł. Potwierdziły się doniesienia o osobie poszkodowanej zabranej do szpitala. Okazuje się, że był to syn właściciela, który został poparzony. W akcji brało udział 28 zastępów zawodowej oraz ochotniczej straży pożarnej z powiatu cieszyńskiego, jak i kilka jednostek z Bielska Białej. O skali pożaru świadczyć mogą zdjęcia zamieszczane na portalach społecznościowych. Jedno z nich zostało wykonane w Bielsku. Dym był widoczny z jednego z osiedli.

Pierwsi strażacy pojawili się nam miejscu około godziny 19:40, jak informuje rzecznik prasowy KP PSP w Cieszynie st.kpt. Michał Pokrzywa – ostatnie zastępy swoje działania zakończyły około godziny 8:00 rano.

Niektóre jednostki OSP czuwały w swoich remizach. Przykładowo jeden zastęp z OSP Cieszyn Bobrek udał się do pożaru w Górkach, a drugi w pełnej gotowości pozostał w strażnicy. OSP Istebna Centrum udała się do Ustronia, o czym informuje na swoim profilu Facebookowym: “Wyjazd polegał na uzupełnieniu obsady Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Ustroniu przez naszych druhów , w czasie którym oni walczyli z pożarem tartaku.”

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Istebna Centrum – Volunteer Fire Brigade

osp istebna

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *