Prośba zatroskanego męża

fundacja słoneczkoWystarczył jeden moment, aby energiczna, pogodna i będąca dla wielu ludzi ogromnym wsparciem młoda kobieta, matka trójki dzieci stanęła wobec poważnego zagrożenia życia. Pęknięty w mózgu naczyniak i długotrwałe pozostawienie bez pomocy sprawiły, że Basia znalazła się na granicy życia i śmierci. Przeszła operację i – po niezwykle długim dla wszystkich jej bliskich okresie śpiączki – powoli zaczyna nawiązywać kontakt z otoczeniem.

Lekarze twierdzą zgodnie, że potrzebuje teraz intensywnej rehabilitacji. Ma uszkodzoną lewą półkulę mózgową, rusza tylko lewą ręką i lekko lewą nogą. Nie rusza głową i nie mówi, co dla wszystkich jest bardzo wyraźnym brakiem, bowiem Basia w szczególny sposób umiała zawsze nas dowartościować i nieść pociechę w trudnych sytuacjach. Wszystkim brakuje także jej promiennego uśmiechu i charakterystycznych dołeczków, bo teraz w nieruchomej twarzy żyją tylko oczy. Rehabilitacja przy tak rozległych obrażeniach mózgu wiąże się z ogromnymi kosztami, a każda zwłoka odbiera Basi szansę na powrót do pełnej sprawności.

Miesięczny koszt turnusu rehabilitacji to 21590 zł, a aby rehabilitacja dała wymierne efekty, to musi trwać minimum 6 miesięcy – co przekracza moje możliwości finansowe. Jeśli mogą i chcą Państwo mi pomóc, to proszę o przekazywanie środków finansowych na podane poniżej konto fundacji:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A
nr konta : 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule przelewu należy wpisać : na leczenie i rehabilitację – Barbara Warzecha 685/W

Proszę również o przekazanie 1% podatku wpisując w zeznaniu rocznym:
KRS 0000186434
cel szczegółowy: Barbara Warzecha 685/W

Za wszelką pomoc i okazane wsparcie w imieniu żony i swoim serdecznie dziękuje.
Marek Warzecha

info.pras.