Dla Filipa każdy krok jest bólem, chłopiec potrzebuje pomocy

siepomaga8-letni Filip to kolejny mały bohater, który dzielnie walczy o zdrowie. Marzy o tym, aby grać w piłkę, ale choroba uniemożliwia mu nawet normalne chodzenie. Chłopiec urodził się ze stopami końsko-szpotawymi: wrodzoną deformacją. Na początku leczenia spędził długie miesiące unieruchomiony w gipsie od pasa w dół, następnie miał przecinane ścięgna Achillesa, co wiązało się z niewyobrażalnym bólem, a  kolejne 4 lata był uwięziony w specjalnej szynie. Niestety, nic nie przyniosło trwałych rezultatów, ból i deformacja powracały. – W tej chwili chód Filipa jest coraz bardziej nieprawidłowy: potyka się o własne nogi, co jest dla niego bolesne fizycznie, ale również psychicznie…Rówieśnicy dostrzegli  jego inność i zaczęli mu dokuczać nazywając „krzywonogi” – mówi mama chłopca.

Pojawiła się jednak nadzieja dla Filipa. Chłopczyk został zakwalifikowany do operacji w Szpitalu Ortopedycznym w Wiedniu, gdzie Dr Christof Radler specjalizuje się w leczeniu dzieci m.in. z tą wadą stóp, osiągając ogromne sukcesy, bowiem żaden z jego pacjentów nie doznał nawrotu choroby!

-Teraz liczy się czas. Każdy dzień sprawia, że wada się pogłębia. Największym marzeniem syna jest zostać piłkarzem-napastnikiem. Zdaje sobie jednak sprawę, że przez krzywe stopy to pragnienie może się nie spełnić… Nadzieja w operacji u Dr.Radlera. Wtedy to marzenie będzie osiągalne.  Moim marzeniem jest, żeby był sprawny i nie musiał cierpieć z bólu… Termin operacji jest wyznaczony na 5 lutego 2018 roku. Proszę, pomóżcie nam. – dodaje mama Filipa.

Każdy, kto chciałby wesprzeć chłopca,  może to zrobić na stronie siepomaga.pl

red.

Jedna odpowiedź do “Dla Filipa każdy krok jest bólem, chłopiec potrzebuje pomocy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *