Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał na terenie całego kraju produkt leczniczy o nazwie Lakcid, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, min. 2 mld. CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus, który stosowany jest jako probiotyk. Numer wycofanej serii: 019616, data ważności: 03.2018, podmiot odpowiedzialny: BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Z badań przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Zdrowia wynika, że wskazana powyżej seria produktu jest niezgodna ze specyfikacją. Oznacza to, że preparat zawiera inną liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego, niż podana przez producenta. W związku z tym został on wycofany ze sprzedaży w trybie natychmiastowym. Pacjenci stosujący Lakcid z wycofanej serii, nie muszą się jednak obawiać o swoje zdrowie, jego skład nie stanowi zagrożenia, jest jedynie niezgodny z opisem.

 

 

 

 

 

Fot. poglądowe

NASZ FACEBOOK

O nas

Jesteśmy nowym, dynamicznie rozwijającym się portalem informacyjnym. Obszarem naszej działalności jest głównie Śląsk Cieszyński, jednak pozostajemy elastyczni – gdy tylko dzieje się coś szczególnego, zwiększamy swój zasięg!

Dokładamy wszelkich starań, aby ViFI było portalem, który przekazuje czytelnikom optymalną dawkę informacji. Nie chcemy, żeby nasz odbiorca czuł się przytłoczony nadmiarem niepotrzebnych wiadomości. Pragniemy, aby czytelnik ViFI chętnie odwiedzał portal, wiedząc, że szybko uzyska przejrzyste, wyselekcjonowane i starannie przygotowane newsy, fotoreportaże wywiady, artykuły i felietony.

Chcąc wykorzystać transgraniczny charakter regionu, nawiązaliśmy współpracę z naszymi czeskimi sąsiadami, przyjaciółmi i instytucjami, aby pozyskać wiarygodne informacje z Zaolzia. Liczą się dla nas wyłącznie sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki.

ViFI to zaufane źródło najświeższych i najciekawszych wiadomości!

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok