Pierwsze A-klasowe punkty w tym sezonie Piast zdobył w upalnym skwarze – kiedy walczył o następne, ciemne chmury jakoś ominęły Kończyce. W trzeciej kolejce, 19 sierpnia na Aleję Łyska przyjechał Beskid Brenna i przywiózł ze sobą deszcz, który jednak wcale nie przeszkadzał gospodarzom.

Miejscowi – pewnie chcieliby, żeby stało się to regułą – zdobyli przewagę w środku pola i próbowali kontrolować grę. Raz po raz dobre akcje w tempie przesuwały się w stronę bramki bronionej przez Ferfeckiego… Michała Ferfeckiego, nie naszego Damiana! To, co szwankowało w grze cieszynian, to umiejętność znajdywania dogodnych pozycji do groźnych strzałów – większość akcji rozbijała się o twardy mur defensywy górali z Brennej gdzieś w okolicach szesnastki. Receptę na to znalazł jednak pod koniec pierwszej połowy Jakub Kukuczka, a dopomógł mu błąd wspomnianego bramkarza gości, który powinien był poradzić sobie z kąśliwym i mocnym, ale możliwym do wyłapania strzałem cieszyniaka.

Przerwa minęła zatem kibicom przyjemnie, chociaż padało coraz bardziej. Ich humory jeszcze się poprawiły, kiedy kilka minut po wznowieniu gry kapitan Tomasz Szyper strzałem z powietrza idealnie zamknął dynamiczną akcję i posłał do siatki dobrze zacentrowaną piłkę ze skrzydła. Wydawało się, że czerwono-niebiesko-żółci mają rywali w saku, ale wtedy dał o sobie znać twardy charakter górali z Brennej (dotychczas w dwóch meczach u siebie zdobyli tylko jeden punkt i zainkasowali 5 goli od Kończyc Małych), którzy szybko złapali kontakt. Lało, piłka szalała na mokrej murawie, ktoś nie zaasekurował, ktoś nie zdążył i Dominik Dzida wyrównał. Cieszyńscy fani stłoczyli się pod blaszanym dachem, ale łaskawy z początku los nie oszczędził im przykrej niespodzianki – Beskid zdołał złapać drugi oddech i wyrównał! 2:2!

Być może zabrakło doświadczenia, zapewne kondycji, a może lepszego wsparcia zmienników… nie wiadomo do końca, Piast pechowo stracił pierwsze punkty i zamknął zwycięską passę, ale wciąż jest niepokonany i na pewno nie składa broni. Już za tydzień ciężki wyjazd do Skoczowa, dla podopiecznych trenera Bakuna zapowiada się wymagający sprawdzian na terenie również niepokonanego dotąd rywala. Trzymamy kciuki, powodzenia!