Laureaci NPRBN obsypani nagrodami w Zakopanem

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyło się uroczyste podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich za sezon 2017/2018. Najlepsi biegacze oraz biegaczki minionej zimy zostali obsypani nagrodami, natomiast sześciu najlepszym klubom NPRBN wręczone zostały nagrody finansowe.
Laureaci NPRBN 2017/2018:
Senior
  1. Łukasz Kunc – UKS Regle Kościelisko
  2. Mateusz Chowaniak – UKS Regle Kościelisko
  3. Krzysztof Małkiński – UKS Hubal Białystok
Seniorka
  1. Andżelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  2. Katarzyna Stokfisz – KS AZS AWF Katowice
     2.  Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka
Junior A
  1. Krzysztof Puda – LKS Klimczok Bystra
  2. Wiktor Czaja – KS Jedność Nowy Sącz
  3. Łukasz Bachleda – KS Obidowiec Obidowa
Juniorka A
  1. Klaudia Pytel – SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  3. Natalia Bury – WSS Wisła
Junior B
  1. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
  2. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe
  3. Jan Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  4. Grzegorz Zawada – MKS Istebna
  5. Maciej Zdziechowski – MKS Karkonosze Sporty Zimowe
  6. Bartosz Głaz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Juniorka B
  1. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Marcelina Wojtyła – MKS Istebna
  3. Magdalena Kuśmierz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  4. Justyna Stefaniuk – UKS Rawa Siedlce
  5. Luiza Motyka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  6. Kinga Polityńska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Junior C
  1. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  2. Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  4. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  5. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  6. Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra
Juniorka C
  1. Karolina Kohutowa – NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Ewa Gazur – NKS Trójwieś Beskidzka
  3. Irena Szkurat – WKS Zakopane
     3.  Karolina Kukuczka – MKS Istebna
     5.  Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
     6.  Rozalia Prokurat – UKS Rawa Siedlce

W klasyfikacji generalnej klubowej Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich za sezon 2017/2018, liczonej na podstawie wyników osiągniętych w czterech kategoriach wiekowych (Junior B, Juniorka B, Junior C i Juniorka C), triumfował klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

 

Nagrody finansowe dla sześciu najlepszych klubów sezonu otrzymali:

  1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów LubelskI – 12 000 zł.
  2. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 10 000 zł.
  3. UKS Rawa Siedlce – 8 000 zł.
  4. NKS Trójwieś Beskidzka – 7 500 zł.
  5. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 7 000 zł.
  6. MKS Istebna – 6 500 zł.

Źródło: Anna Karczewska / PZN