Staś dzielnie walczy, ale potrzebuje wsparcia

fundacja iskierkaFundacja ISKIERKA jako organizacja pożytku publicznego w imieniu rodziców zwraca się z apelem o pomoc finansową.

Prawie ośmioletni Stanisław Dominiak z Cieszyna na początku grudnia 2017 roku podczas przygotowań do rutynowego zabiegu usunięcia guzka z policzka uzyskał na tyle niepokojące wyniki badania krwi, iż otrzymał zalecenie konsultacji hematologicznej. Niestety diagnoza nie była przychylna dla chłopca: ostra białaczka limfoblastyczna. Natychmiast podjęto leczenie chemioterapią. Dla Stasia oznaczało to ogromną zmianę w życiu – opuszczenie domu rodzinnego, szkoły, rezygnacja z tańca w Regionalnym Zespole „Zabrzeg”, którego jest członkiem, a także z ulubionych zająć jakimi jest pływanie i gra w piłkę.

Najbardziej bolesne okazało się jednak rozstanie z młodszym, dwuletnim bratem Antosiem, z którym łączy go bardzo silna obustronna więź. W związku z zaistniałą sytuacją cała rodzina musiała w szybkim tempie przeorganizować swoje życie. Mama, która jest na urlopie wychowawczym na młodszego syna, sprawuje obecnie stałą opiekę nad Stasiem w szpitalu. Tata przejął pieczę nad Antosiem, to jednak wiąże się z koniecznością zaprzestania jego aktywności zawodowej. Rodzice starają się, mimo wszystko, obu synom zapewnić, jak opisują – „choć odrobinę normalności” i jak najczęściej stwarzać sytuacje w których będą mogli widywać drugiego rodzica. Takie dojazdy do szpitala i domu generują oczywiście dodatkowe obciążenie finansowe dla rodziny. Rodziny, dla której najważniejsze jest teraz zapewnienie Stasiowi pełnego wsparcia w walce z chorobą, a której sytuacja materialna w związku ze zmianami w sferze zawodowej rodziców uległa pogorszeniu.

Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o udzielenie pomocy finansowej i wpłaty bezpośrednie na podany poniżej numer subkonta lub przekazanie 1% podatku na rzecz Stanisława Dominiaka. Dzięki temu ten pogodny, odważny chłopiec zafascynowany „Star Wars” otrzyma wsparcie w swojej walce o „dobrą krew”, którą jak twierdzi toczy wraz z wojownikami Jedi.

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
85 1050 0099 6781 1000 1000 0707
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Stanisław DOMINIAK”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *