8 sierpnia, w ramach 27 edycji Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej, w cieszyńskim Domu Narodowym odbył się absolutnie wyjątkowy, bo wielonarodowy „Talent Show”. Uczestnikami zabawy były osoby pochodzące z rozmaitych, nawet najdalszych zakątków świata. Różnorodność talentów, pasji, języków oraz temperamentów zbudowały wspaniałą atmosferę prawdziwego międzykulturowego dialogu i przyjaźni. Francuz grał na fortepianie utwory Straussa, Bułgarka szydełkowała, Paragwajka tańczyła z dzbanem na głowie, Hongkończyk recytował Szymborską, Macedończycy zaprezentowali performance bomby - psychodeliczne tańce stanu powojennego, Rosjanka deklamowała wiersz o Gagarinie, a mieszkańcy Chin, Węgier, Chorwacji i Ukrainy grali i śpiewali utwory, których na pewno jeszcze nie słyszano w Cieszynie. Ta skarbnica wielonarodowych zdolności sprawiła, że wczorajszy wieczór był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Kolejna impreza już 15 sierpnia – na cieszyńskim rynku odbędzie się wtedy „Wieczór Narodów”.

Aleksandra Hańderek

fot.Michał Fielek 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy

s

NASZ FACEBOOK

O nas

Jesteśmy nowym, dynamicznie rozwijającym się portalem informacyjnym. Obszarem naszej działalności jest głównie Śląsk Cieszyński, jednak pozostajemy elastyczni – gdy tylko dzieje się coś szczególnego, zwiększamy swój zasięg!

Dokładamy wszelkich starań, aby ViFI było portalem, który przekazuje czytelnikom optymalną dawkę informacji. Nie chcemy, żeby nasz odbiorca czuł się przytłoczony nadmiarem niepotrzebnych wiadomości. Pragniemy, aby czytelnik ViFI chętnie odwiedzał portal, wiedząc, że szybko uzyska przejrzyste, wyselekcjonowane i starannie przygotowane newsy, fotoreportaże wywiady, artykuły i felietony.

Chcąc wykorzystać transgraniczny charakter regionu, nawiązaliśmy współpracę z naszymi czeskimi sąsiadami, przyjaciółmi i instytucjami, aby pozyskać wiarygodne informacje z Zaolzia. Liczą się dla nas wyłącznie sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki.

ViFI to zaufane źródło najświeższych i najciekawszych wiadomości!

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok